Menü
Sepetiniz

ProVera ve FreeComfort markalı ürünlerde %30 indirim fırsatını kaçırmayın!

Alüminyum Folyolar

ALÜMİNYUM FOLYO

Folyo, çok ince metal levha anlamına gelmektedir. Alüminyum folyo ise %98 saflığa sahip gıdaların korunması da dahil birçok alanda kullanılan bir malzemedir. Haddelemeyle üretilir ve kalınlığı 0,2 mm’den daha incedir.  Piyasada bulunan alüminyum folyolar genellikle 0,006 ve 0,2 mm kalınlıkları arasındadır. Bu inceliğe sahip alüminyum folyonun en belirgin fiziksel özelliği yumuşaklığı ve esnekliğidir. Bu sebeple delinme, yırtılma gibi zarar görme özellikleri oldukça yüksek olan bir üründür.

Gıdalarda kullanımı:

Alüminyum folyo, yapısından dolayı yiyeceklerin pişirilmesinde ve saklanmasında mutfağımızın vazgeçilmez bir malzemesidir. Ateşe olan dayanıklılığı sayesinde bizlere büyük kolaylık sağlar.

Alüminyumun insan sağlığına etkisi:

Isıtma ya da pişirme işlemi yapılmadan, sadece koruma amacıyla alüminyum folyo içinde gıda saklamak uygundur. Fakat yüksek sıcaklıkta su oranı yüksek olan gıdaların çizik alüminyum kaplarda ya da alüminyum folyo içinde pişirilmesi oldukça sakıncalıdır. Pişirme sırasında oluşan buhar, folyonun ana maddesi olan alüminyumun çözünerek gıdaya karışmasına neden olur. Bu da vücutta ağır metal birikiminin bir sebebidir.

Alüminyum folyo kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler:

Alüminyum folyoyu asitli ve yüksek ısıda pişirilen yiyecekleri sarmaktan kaçınılmalı.

Alüminyum folyo, yiyeceklerin pişirilme ve ısıtma işleminde kullanılmamalı.

Alüminyum folyoya sarılarak buzdolabında saklanacak yiyecekler ıslak, asidik-bazik ya da çok tuzlu olmamasına dikkat edilmeli.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini iyileştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Lütfen çerezler hakkında daha detaylı bilgi almak için Çerez Politikası'nı inceleyiniz.