Menü
Sepetiniz

ProVera ve FreeComfort markalı ürünlerde %30 indirim fırsatını kaçırmayın!

Muayene Eldivenleri

MUAYENE ELDİVENLERİ

Doğal kauçuk kullanılarak üretilen, lateks özellikli muayene eldiveni, alerji oluşturmaması için proteinden ayrıştırıldıktan sonra eldiven üretimi yapılmaktadır. Ham madde olarak nitril adı verilen suni lateks olarak da bilinen sentetik bir kopolimer olan akrilonitril - butadien bileşimi olan lateks, sayesinde muayene eldiveni oldukça elastik bir özelliğe sahiptir. Pudrasız olarak kullanılan ve kaygan olmayan muayene eldivenleri, doktorlar tarafından muayenelerde kullanıldığı gibi basit cerrahi operasyonlarda da kullanılmaktadır. Kaygan olmaması sayesinde güvenli bir biçimde muayene yapılmasını veya basit cerrahi operasyonların daha sağlıklı olarak yapılmasını sağlayan eldivenler yeşil ve mavi renkli olarak üretilmektedir. Muayene eldivenleri üretiminde parmak uçları pütürlü olarak şekilde üretildiği için dokunma hassasiyeti en üst düzeyde sağlanır. Dokunma hassasiyeti sayesinde muayenelerin daha sağlıklı yapılması ve teşhisin daha kolay konulması sağlanmaktadır.

Nitril kullanılarak üretilen muayene eldivenleri bu özellikleri ile sahip oldukları elastik özellikler sayesinde yırtılmazlar, delinmezler. Sağlam olmaları ve kolay kolay yırtılmamaları nedeni ile tercih edilen ve özellikle ameliyatlarda, cerrahi operasyonlarda daha fazla tercih edilmektedir. İnce olması, parmak uçlarının pütürlü olması ve tutunma yüzeyi oluşturması sayesinde kullanım avantajı sağlayan muayene eldiveni, kimyasallara karşı da dayanıklı olması ile biliniyor. Ameliyatlarda, cerrahi operasyonlarda pansuman işlemlerinde kullanılan eldivenler kimyasal etkilere karşı dayanıklı olup dezenformasyona uğramadığı için uzun kullanım ömrü sağlar. Bu sayede ameliyat ve cerrahi operasyon boyunca yeni bir eldivene ihtiyaç duymadan, operasyonu bölmeden bir tek eldiven ile ameliyatı tamamlayabilirsiniz.

Küçük boy, orta boy ve büyük boy olarak üç farklı boyutta üretilen muayene eldiveni, 100, 100 ve 2000 adet olarak paket halinde satılmaktadır. Pudrasız olarak üretilen, parmak uçları tekstürize özelliğine sahip olan, kimyasallara karşı dirençli olduğu için yırtılmayan ve delinmeyen, tek kullanım özelliğine sahip olan ve kullan at şeklinde kullanılan, her iki elin yapısına da uygun şekilde üretilen muayene eldiveni günümüzde tüm sağlık kurumlarında kullanılmaktadır.

Uygun kalınlıklarda üretilen ve her türlü cerrahi aletin rahatlıkla kullanılmasını sağlayacak yapıya sahip olan muayene eldiveni non streil olduğu için ekstra olarak streilzasyon edilmesine gerek duyulmamaktadır. ISO ve CE standartlarına uygun olarak üretilmesi zorunlu olan ve gıda dokunma sertifikasyonlarına sahip olan muayene eldiveni bu özellikleri her alanda kullanılabilir. Ekonomik fiyatlar ile sizlere sunulan ve steril çalışma ortamlarında kullanılması zorunlu olan muayene eldivenleri doğal lateks içermediği içinde alerjiye karşı çok hassas bir malzeme olarak kullanılmaktadır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini iyileştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Lütfen çerezler hakkında daha detaylı bilgi almak için Çerez Politikası'nı inceleyiniz.